“Kendi içine bakmaya cesareti olmayan herkesin yaşamı bulanıktır .”

-Carl Gustav Jung

İnsanın en uzun yolculuğu kendine, ruhuna yaptığı yolculuk olduğuna inanıyorum.

Yaşam serüvenim devam ettikçe ben hep öğrenci olmayı seçtim.

Öğrenci olmak, öğrenmek beni yaşama bağlayan ayrı bir motivasyon.

Danışanlarımla paylaştığım her seans; hem özel hayatıma hem de iş yaşamıma çok büyük katkı sundu.

İşinizi sevdiğinizde ruhunuz  şarkı söylüyor, bunu her gün deneyimliyorum . Çocuklarla yaptığım her seansta enerjimin yükseldiğini yaşamı daha çok umutla karşıladığımı hissediyorum. Bu meslekte en çok çocuklardan ve gençlerden ( ergen denmesini sevmiyorlar) öğrendim.

Yaşamı sevmeyi probleme bakış açılarını kolaylıkla değişebildiklerini yeniye daha kolay geçebildiklerini gördüm. Öyle ki ağlarken gülebilmeyi canım çocuklarımdan öğrendim. Bir seans da 5 yaşındaki danışanım “ben çok üzülünce oyun oynuyorum, geçiyor .” demişti. Biz yetişkinlerin olumlu düşünme , anda kalmak, mindfulness  tekniklerini tek cümle ile özetlemişti.

O kadar heyecanla bu işi yapıyorum ki, her yeni seans öğrendiğim geliştiğim , büyüdüğüm yenilendiğim bir süreç.

Mesleki yaşamım  boyunca sayısız eğitim aldım. Dünya çapındaki duayenler  ,  standarda meydan okuyan eğitmen ve akademisyenlerle öğrenme deneyimini yaşamak çok değerliydi.

Mesleğe başladığım ilk günden itibaren daha fazla ne yapabilirim, düşüncesiyle hareket ettim. Çünkü Yunus Emre nin de dediği gibi, ‘ oldum demek  , öldüm demekti’ benim için.

Seçil ÖZCAN Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi, ‘Ergenlerin kaygı ve öz saygı düzeylerinin denetim odaklarına etkisi’ konusunda tez yazarak yüksek lisansını tamamlamıştır.Okul Öncesi Kurumların İncelenmesi ve Anne – Baba Eğitim Programının Geliştirilmesi amacıyla, Hertfordshire Üniversitesinde eğitim almıştır. Ayrıca Early Childhood (Erken Çocukluk Dönemi) hakkında Hollanda’da eğitim programına katılmıştır.
Seçil Özcan halen İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansa devam etmektedir.

Neden Bizi Seçmelisiniz

Çocuklardaki ruhsal ve pedagojik sorunlar, erken dönemlerde ele alınabilmesi nedeniyle daha kolay ve kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Bu sebeple biz yurtdışında uygulanan aile danışmanlığı yöntem ve teknikleri çerçevesinde, anne babaların çocuk yetiştirme konusundaki yardım ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

 

Misyonumuz

Bilimsel ilkeler çerçevesinde ve profesyonel meslek etiğine bağlı olarak;
Bebeklere, çocuklara, ergenlere, ailelere, gruplara sorunlarının çözümünde psikolojik danışmanlık hizmeti vermeyi; çocukların ve ergenlerin kendilerini fark edip var olan potansiyellerini ortaya çıkarmalarını, çocuk & ebeveyn ilişkilerini geliştirerek hem aile hem çocuk için sağlıklı hedefler ve sağlıklı ortamlar kurabilmeyi amaçlıyoruz.

 

Neler Yapıyoruz

Bireyi tanıma, değerlendirme, yönlendirme, izleme, bilgilendirme
Davranış değiştirme- düzenleme, sorun çözme, ilişki düzenleme
Tanıma ve değerlendirme, sorun çözme ve izlemede: Gözlem, görüşme ve testler kullanıyoruz.
Sorun çözmede: Bireysel terapi, grup terapileri ve psikodrama uyguluyoruz.
Bilgilendirmede: Seminer, sohbet toplantıları, iletişim ve paylaşım grupları düzenliyoruz.

 

Öğrenme Güçlüğü ,Sınav Kaygısı, Depresyon, Panik Atak, Uyum Bozuklukları, Altını Islatma Problemi, Anne – Baba Ayrılığı, Dehb, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi, Gelişim Bozuklukları, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Aile İçi, İletişim Sorunları, Psikolojik Bozukluk, Davranış Bozuklukları, Hiperaktivite, Kekemelik, Otizm, Boşanma Travması, Sağlam Bebek Takibi (Bebek Psikolojisi), Alt Islatma (Enürezis), Tırnak Yeme, Ergenlik Bunalımı, Çocukluk Dönemi, Korkuları, Kaka Tutma (Enkoprezi), Üstün Zeka Sonucu Uyum Problemleri, Zeka Geriliği Kaynaklı Uyum Problemleri, Kendine Zarar Verme, Çekingenlik, İnatlaşma, Öğrenci Koçluğu, Bireysel Yaşam Koçluğu, Özsaygı ve Öz Sevgi Atölyesi, Ruhsal Özgürleşme, Kariyer Koçluğu