Oyun Terapisi ile Çocuğum Nasıl İyileşir?

Çocuklar Oyun Terapisi sayesinde negatif duygulanımları oyunu tekrar tekrar oynayarak yeniden yaşarlar ve yeni bir bakış açısı ve davranış kazanırlar.

“Oyuncaklar çocuğun kelimeleridir. Oyunu ise ne anlatmak istediğidir.”

Oyun, çocuğun oyuncakları kullanarak, kendi hikayesini kelimelere dökerek anlatabilmesi ve duygularını ifade edebilmesi için en önemli iletişim aracıdır.

Çocuk, çatışmalarını, sıkıntılarını oyunu ve oyuncakları kullanarak ortaya koyar. Çocuğun oyunu gözlemlenerek ve anlaşıldığı hissettirilerek rahatlaması sağlanır. Pedagojik oyunlar çocuğun yaşadığı problemleri ve zorlukları önlemede, çözmede yardım sağladığı gibi çocuğun gelişimine ve büyümesine de katkı sağlar.

Pedagojik oyunlarla ebeveynlerin, çocukları ile olumlu ve destekleyici bir şekilde iletişime geçmeleri sağlanır. Çocukları ve çocukların potansiyelleri üzerine yeni bir farkındalık geliştirirler.

Çocukları ile empati kurmalarını ve güvenli bağ oluşturmalarını sağlar.

Benim Oyunum Benim Terapim Programı

Klinik Psikolog Seçil Özcan ile çocuğunuzun zeka ve duygusal gelişimini destekleyici pedagojik oyunlar programımız “Benim Oyunum Benim Terapim” programı uygulanmaya başlamıştır.

Sağlıklı anne-baba ve çocuk bağı, çocuğun ruh sağlığının temelini oluşturur. “Anne benimle oynar mısın?” “Baba birlikte kule yapalım mı?” Bu sözleri ne kadar sıklıkla duyuyorsunuz? Çocuklar oyun oynamaya bayılırlar. En çok ebeveynleriyle oyun oynamaktan keyif alırlar. Çocuklarınızın duygusal yakıtlarını oyun oynayarak doldurabilirsiniz.

Oyun oynarken çocuklar duygularını düzenlerler yani kaygılarını öfkelerini kontrol etmeyi öğrenirler.
Oyun, çocuğun ebeveynleriyle kurduğu bağı güçlendirir. Güven, güç, sevgiyi ve neşeyi oyunla paylaşmayı öğrenir.
Oyun oynamak çocuğun ebeveynleriyle işbirliğini güçlendirir.
Düzenli oyun oynayan ebeveynler; benim için değerlisin mesajı verirler.
Oyun oynamak, çocukların kuralları ve sınırları benimsemesini kolaylaştırır.
Oyun oynamak çocuğun psikolojik dayanıklılığını arttırır.
Oyun, yaşanılan travmatik olaylarda tedavi edici etkiye sahiptir.
Oyun oynamak, fiziksel ve psikolojik sağlığı güçlendirir.

Haydi çocuğumuzla oyunun sihirli dünyasını keşfetmeye..

Gallery

[dt_gallery_photos_masonry orderby=”rand” mode=”grid” bwb_columns=”desktop:5|h_tablet:4|v_tablet:3|phone:2″ image_sizing=”resize” image_border_radius=”0px” image_scale_animation_on_hover=”disabled” image_hover_bg_color=”disabled” gallery_image_zoom_icon=”icon-im-hover-010″ project_icon_color=”#34421e” project_icon_bg=”y” project_icon_bg_color=”#ffffff” project_icon_border_width=”0px” dis_posts_total=”10″ category=”” css_dt_gallery=”.vc_custom_1562002634625{margin-bottom: 55px !important;}”]

News

Latest sermons

I BELIEVE IN GOD WITH ALL MY HEART